Tłumy na Święcie Dzika! (FOTO)

Bogactwo polskiej przyrody, drapieżne ptaki, pokaz leśnego sprzętu, ul z pszczołami, wystawy, koncerty, degustacje, darmowe sadzonki i gadżety – to wszystko sprawiło, że na Święto Dzika do Świdnicy przybyły tłumy osób.

Święto Dzika tradycyjnie zorganizowano w ramach Dni Świdnicy. Impreza wystartowała w sobotę, 9 czerwca w samo południe. Od pierwszych minut na uczestników nie trzeba było czekać. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zagroda z drapieżnymi ptakami. Najmłodsi z zaciekawieniem podziwiali też pasiekę z pszczołami.

Impreza ma przede wszystkim charakter edukacyjny. O ten cel zadbało 14 jednostek Lasów Państwowych, m.in. z Milicza, Żmigrodu, Lwówka Śląskiego, Wołowa, Śnieżki, Jugowa, Barda, Wałbrzycha, Złotoryi i oczywiście ze Świdnicy.

Przedstawiciele Nadleśnictw, którzy przybyli na wydarzenie przygotowali dla całych rodzin z dziećmi ciekawe konkursy, w których można było wygrać gadżety i edukacyjne książeczki.

Dzikość polskich lasów była wszechobecna, a najmłodsi musieli sobie poradzić m.in. z tym, jak nazywają się poszczególne drzewa czy grzyby.

Dorośli z kolei mogli otrzymać sadzonkę i skosztować dziczyzny. Tym razem przygotowano m.in. myśliwski bigos i  chleb ze smalcem oraz ogórkiem.

Do tego wszystkiego przygrywał zespół sygnalistów „Muflonowe Rogi”, a na rozstawionej w Rynku scenie zaprezentowały się lokalne zespoły taneczne i artystyczne.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *