Tłumy na Strzegom Horse Trials

Największa w Polsce impreza jeździecka – międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) – Strzegom Horse Trials nabrała wielkiego rozpędu. Tegoroczna, czternasta edycja zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca.

konie15

Zawody odbywać się będą na Hipodromie w Morawie i będą pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń est ponad 360 koni oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 rankingu FEI – w tym „jedynka” – Niemiec Michael Jung.
Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek (22-24.06), cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę (24-25.06). Skoki zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę (23-27.06). Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek (24.06) – ujeżdżenie, sobota (25.06) – cross, który o godz. 11.00 na żywo będzie transmitowany do ponad 30 krajów świata i w niedziele (27.06) skoki przez przeszkody.
– W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach. Przed nami już niebawem wielkie jeździeckie widowisko – zapowiada Marcin Konarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *