Tłumy na osiedlowym festynie! (FOTO)

Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, grillowane pyszności, domowe ciasta, pokazy sztuki walki i zabawa taneczna – to tylko niektóre z atrakcji, jakie po raz kolejny przygotowali duszpasterze z rzymskokatolickiej parafii pw. Ducha Św. w Świdnicy dla mieszkańców Zawiszowa.

festyn zawiszów 2016 (18)

W niedzielę 25 września na Zawiszowie odbył się festyn parafialno – osiedlowy, zorganizowany już po raz trzeci przez parafię pw. Ducha Św. w Świdnicy. – Mimo obaw, tego dnia pogoda nam dopisała, byśmy wspólnie mogli zakończyć i pożegnać tegoroczne lato. Przez cały dzień na wspólnej zabawie było nas ok. tysiąca osób – przyznaje ks. Kamil Raczycki, wikary parafii.

Było mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych zaplanowano m.in. dmuchane zamki, zjeżdżalnie i różową watę cukrową. Ale to nie wszystko. Dzieci z parafialnej scholi malowały małym uczestnikom twarze.

Nie zabrakło również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był komputer.  Wszyscy uczestnicy mogli także skosztować pysznego domowego ciasta, upieczonego przez panie z naszej parafii, a także zjeść grillowanie potrawy – wymienia wikary i dodaje, że dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wozu strażackiego, a także prezentacja sztuk walki. Nad całością oprawy muzycznej i zabawą taneczną czuwał DJ z Wrocławia.

Jednak oprócz zaplanowanych atrakcji, najważniejsza w tym wszystkim była integracja mieszkańców osiedla i wspólne spędzenie czasu. – Już dziś zapraszamy na kolejny, czwarty festyn w przyszłym roku. Do zobaczenia – zapraszają duszpasterze.

(BFG), fot. nadesłane

SERDECZNOŚCI

Organizatorzy festynu składają wszystkim podziękowania za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

To nasze świętowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi. Ks. Proboszcz Tomasz Czubak i ks. Kamil Raczycki pragną wszystkim podziękować  za pomoc i obecność: Dziękujemy pani poseł Agnieszce Kołacz–Leszczyńskiej, radnej miejskiej Magdalenie Rumiancew–Wróblewskiej, radnej miejskiej Grażynie Ciążeńskiej, prezesowi spółdzielni „Zawiszów”, Wałbrzyskiemu Funduszowi Rozwoju Regionalnemu, wszystkim osobom i instytucjom, które ufundowały losy na naszą loterię fantową, upiekli ciasto i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *