Termomodernizacja Zespołu Placówek w Bystrzycy Górnej

Ponad 740 tysięcy złotych kosztować będą prace związane z termomodernizacją budynku Zespołu Placówek w Bystrzycy Górnej.

Zakres działań jest bardzo szeroki. W ramach zadania przewiduje się m.in.: ocieplenie stropodachu od zewnątrz wraz z wykonaniem nowego pokrycia dachowego oraz z wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wymianę instalacji odgromowej wraz z pomiarami, remont kominów wraz ich nadbudową i wykonaniem nowych czap kominowych,  ocieplenie ścian zewnętrznych oraz     wymianę stolarki okiennej wraz z podokiennikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, w tym demontaż, malowanie i ponowny montaż krat okiennych, Ponadto wykonany zostanie  demontaż i ponowny montaż lamp oświetleniowych, anten i innych drobnych elementów wraz z przebudową konstrukcji wsporczej, remont okładzin balkonowych z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej oraz malowaniem balustrad, a także remont kolumn wejściowych wraz z malowaniem wejścia głównego. Przeznaczone środki pozwolą również na wykonanie renowacji drzwi wejściowych, demontaż i ponowny montaż zadaszenia wejścia do kotłowni wraz z przebudową konstrukcji wsporczej oraz     oczyszczenie i malowanie antykorozyjne opasek stabilizujących komin spalinowy.

To kolejna inwestycja termomodernizacyjna w placówkach oświatowych nadzorowanych przez powiat świdnicki. Wcześniej podobne remonty przeprowadzono w: Zespole Szkół Specjalnych w Świebodzicach i Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych. Koszty zadania obejmą prawie 744 tys. zł. i potrwają do początku grudnia tego roku. W przyszłości, na potrzeby placówki, zamontowana ma być instalacja fotowoltaiczna oraz instalacja elektryczna do ogrzewania ciepłej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *