Teatralne kombinacje (VIDEO)

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna zaprosił 17 października na spektakl improwizowany KOMBINACJE. Wystąpili w nim członkowie grupy teatralnej UTWorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy, a całość została przygotowana pod opieką Oskara Hamerskiego — świdniczanina i aktora Teatru Narodowego w Warszawie. Zapraszamy do objerzenia materiału video.

Improwizacja jest jedną z najefektywniejszych metod edukacji, sposobem na odkrycie w sobie odwagi i radości tworzenia, na przełamanie wstydu i strachu przed sobą oraz innymi, a także sztuką współpracy i jogą dla umysłu.

KOMBINACJE były poświęcone umiejętności wyrażania emocji przez ciało. Wcześniej uczestnicy warsztatów dowiedzieli się na czym polega trening aktora, czy łatwo jest zapanować nad swoim ciałem i jak okazywać emocje, żeby być dobrze zrozumianym przez innych. Korzystając z podręcznika dla aktorów, napisanego w 1812 roku przez Wojciecha Bogusławskiego, poznali dawne sposoby pokazywania emocji w teatrze i zastosowali je na scenie do sytuacji współczesnych, spotykanych w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *