Są ładne, nowoczesne, część jest z balkonami, ale mimo to chętnych na kupno mieszkań przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy nie było. Zdecydowano więc, że będą to mieszkania pod wynajem na zasadach TBS. 20 mieszkań przejęło również miasto z przeznaczeniem na mieszkania komunalne.

TBS bfg (9)

Uroczyste otwarcie budynku oraz symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się dzisiaj, 29 lipca.

Mimo kampanii reklamowej i stosunkowo niskiej ceny, czyli 3500 tysiąca złotych za m2 na mieszkanie pod klucz nie znaleźliśmy chętnych – mówił prezes Mirosław Gałek. –W związku z tym zaproponowaliśmy miastu budowę 20 mieszkań komunalnych i udało nam się przy okazji uzyskać dotację z funduszu dopłat w kwocie ponad miliona złotych.

Prezes chwalił budynek. – Jest on energooszczędny, na dachu posiada gazową kotłownię, gdzie zamontowane są 3 kotły. Mieszkania wykończona są po klucz. Mają już zamontowane sanitariaty oraz kuchenkę elektryczną. Co ważne, w mieszkaniach nie ma gazu – podkreślił.

Minusem mieszkań w centrum jest na pewno to, że lokale od strony ulicy zamiast balkonu mają jedynie kratki, a widok to po prostu okna sąsiadów, ale taki jest urok mieszkania w centrum.

W budynku znajduje się też winda osobowa i parking podziemny z 23 miejscami postojowymi. W sumie są 43 mieszkania: 18 jednopokojowych, 17 dwupokojowych i 8 trzypokojowych.

– W skład wyposażenia mieszkań wchodzą m.in. panele podłogowe, płytki na podłogach i ścianach, biały montaż w łazienkach i kuchniach – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Budynek wraz z zagospodarowaniem terenu zaprojektowany został przez Pracownię Projektową „JaKon” Jacek Grzelak z Wrocławia.

Roboty budowlane rozpoczęły się w październiku 2014 roku, ich wykonawcą była wyłoniona w przetargu firma SIRBUD – MINARI SA – lider oraz CENTRUM BUDOWLANE SIRBUD – Daniel Sip, Dorota Barańska SJ – partner.

Łączna wartość inwestycji to 7 mln 433 tys. zł, z czego 3 mln 410 tys. pochodziły z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Cieszmy się, że ta inwestycja została ukończona. Radość jest większa, ponieważ część lokali zostanie wypełnionych rodzinami, które oczekują bardzo długo na mieszkania komunalne. Kilkanaście rodzin już za kilka dni otrzyma klucze. Byli już w środku, oglądali i bardzo im się tutaj podoba – mówiła podczas otwarcia prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *