Taksówki mogą już wjechać do Rynku

Po konsultacjach z przedstawicielami korporacji, podjęto decyzje o wprowadzeniu trzech stanowisk postoju taksówek w świdnickim Rynku.

 

Po konsultacjach z przedstawicielami korporacji, podjęto decyzje o wprowadzeniu trzech stanowisk postoju taksówek w świdnickim Rynku.

Po podpisaniu stosownego rozporządzenia Prezydenta Miasta każda taksówka przyjeżdżająca do Rynku po i z klientem uzyska prawo wjazdu – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Przypomnijmy, że pomysł wprowadzenia kilku miejsc postojowych dla taksówkarzy pojawił się już na początku maja podczas spotkania prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej z mieszkańcami.

Świdniczanie obawiają się teraz, że jest to pierwszy krok w stronę wznowienia ruchu samochodowego w Rynku, ale rzeczniczka świdnickiego magistratu zapewnia, że tak się nie stanie. – Nie przewidujemy otwarcia Rynku dla ruchu samochodowego. Wjazd taksówek do ścisłego centrum miasta to przede wszystkim udogodnienie dla osób niepełnosprawnych i starszych – zapewnia.

W najbliższym czasie pojawią się też dwa miejsca dla taksówek przed głównym wejściem do Galerii Świdnickiej, od strony ul. Westerplatte. – To spełnienie licznych postulatów klientów galerii – tłumaczy Dzwonkowska.

(BFG)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *