Tak witali Nowy Rok w Świebodzicach (FOTO)

Były strzelające szampany, życzenia, tańce i pokaz fajerwerków. Po raz kolejny setki świebodziczan przywitały Nowy Rok podczas Sylwestra Miejskiego, zorganizowanego w Rynku przez Burmistrza Miasta Świebodzice.

sylwester (23)

Już od godz. 22:30 pod ratuszem zbierały się grupki mieszkańców, bo sylwestrowa zabawa zaczęła się nieco wcześniej niż zwykle. Do nauki tańca zapraszał Tomasz Jaszewski, posiadający międzynarodową klasę taneczną „S”. Uczestnicy zabawy w lot chwycili prostą choreografię, którą później wszyscy sylwestrowicze odtworzyli na powitanie 2016 roku.

Sylwestrowym szaleństwom towarzyszyły także konkursy z nagrodami, przygotowane przez Wydział Promocji UM – m. in. dotyczące miasta czy konkurs karaoke – do publicznego odśpiewania znanych przebojów nie brakowało chętnych. Publiczność rozgrzał także Adam Mladenis, młody chłopak, mieszkaniec naszego miasta, wykonujący hip-hop.

Kulminacyjnym punktem zabawy było oczywiście powitanie Nowego Roku i życzenia, złożone mieszkańcom przez Burmistrza Bogdana Kożuchowicza, który pojawił się na Rynku tuż przed północą, w towarzystwie małżonki Teresy. Nowy Rok z mieszkańcami Świebodzic witał także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec.

Punktualnie o godzinie 0:00 strzeliły korki szampanów i wystrzeliły fajerwerki. Zaprzyjaźnieni z naszym miastem członkowie zespołu Krąg z Mokrzeszowa częstowali zebranych szampanem, wszyscy składali sobie serdeczne, noworoczne życzenia, bawiąc się i tańcząc przy dobrej muzyce, serwowanej przez prezentera radiowego Jacka Czwojdzińskiego.

Sylwester upłynął pod znakiem bezpieczeństwa, służby miejskie nie odnotowały żadnych incydentów.

(UM Świebodzice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *