Taaaka ryba (FOTO)

foto 03

foto 03Taki okaz zaskoczył nawet wędkarzy często odwiedzających świdnicki zalew. Prawdziwy potwór – mierzył ponad metr i ważył kilkanaście kilogramów.

Taki okaz zaskoczył nawet wędkarzy często odwiedzających świdnicki zalew. Prawdziwy potwór – mierzył ponad metr i ważył kilkanaście kilogramów.

Olbrzymia ryba przez dłuższy czas spokojnie pływała przy brzegu zbiornika od strony skate parku wczoraj wieczorem. Wywołała spore poruszenie wśród przechodniów i wędkarzy. Niektórzy żartowali, że do Świdnicy ze Szkocji przeprowadził się Nessie. Inni zgadywali, że to ryba z rodziny łososiowatych, jej pojawienie się w niezbyt czystej wodzie zalewu byłoby prawdziwą sesnacją.

Wątpliwości rozwiewa Andrzej Sławiński, wędkarz i właściciel sklepu wędkarskiego w Świdnicy. – To amur, ryba z rodziny karpiowatych. Jest dość charakterystyczna ze względu na rozmiar, walcowaty kształt i srebrną łuskę tłumaczy. foto 03

Jak wieść gminna niesie kilka dni temu z zalewu Witoszówka wyłowiono amura o długości 104 cm i wadze ok 14 kg. Po dwóch dniach trzymania w siatce, ryba miała zostać wypuszczona przez wędkarza na wolność. Jest bardzo prawdopodobne, że okaz zauważony wczoraj, to ten sam egzemplarz. – Prawdopodobnie ryba nie doszła jeszcze do siebie, była otumaniona i dlatego pływała tak blisko brzegu i dała się łatwo obserwować – tłumaczy Andrzej Sławiński.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150506ryba{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *