Ta woda parzy. Policja ostrzega (AKTUALIZACJA)

 

Policja bolesławiecka wydała oficjalny komunikat, w którym ostrzega, że zakupiona woda z etykietą „Żywioł Żywiec Zdrój” może być zatruta. Problem może być ogólnopolski.

W nocy do szpitala w Bolesławcu trafił 31- letni mężczyzna z poparzeniami przełyku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna napił się wody mineralnej z oryginalnie zapakowanej butelki, na której widniała etykieta „Żywioł Żywiec Zdrój” – relacjonuje asp. sztab. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy KPP Bolesławiec i dodaje: – Służby apelują o powstrzymywanie się picia wody z etykietą „Żywioł Żywiec Zdrój”, ponieważ mogą w niej znajdować się nieustalone substancje niebezpieczne dla zdrowia.

Poinformowano o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii oznaczonych numerem S 08/ 08/08/08:49/3/1 oraz S 20/04/11:04/3/1.

Wodę, której napił się mieszkaniec Bolesławca, wyprodukowano w Mirosławcu. W butelce z wodą „Żywioł Żywiec Zdrój” najprawdopodobniej był kwas.

Policja apeluje, aby wstrzymać się z piciem tej wody do czasu wyjaśnienia sprawy.

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W związku wystąpieniem zdarzenia poparzenia przewodu pokarmowego wodą mineralną w powiecie bolesławieckim, uprzejmie informuję, że na terenie powiatu świdnickiego na chwilę obecną nie stwierdzono niebezpiecznej partii wody mineralnej Żywioł Żywiec Zdrój. Szczegółowe informacje zawiera komunikat zamieszczony na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy i Bolesławcu.

Dodatkowo link do komunikatu:

http://psse.boleslawiec.ibip.wroc.pl/public/get_file_contents.php?id=174932

Wydział Zarządzania Kryzysowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *