Szymon Chojnowski drugim wiceprezydentem

zdjecie1

zdjecie1Znamy nazwisko drugiego zastępcy prezydenta Beaty Moskal-Słaniewskiej. Został nim 31-letni Szymon Chojnowski, który pracę w Urzędzie Miejskim w Świdnicy rozpocznie już w przyszłym tygodniu.

Znamy nazwisko drugiego zastępcy prezydenta Beaty Moskal-Słaniewskiej. Został nim 31-letni Szymon Chojnowski, który pracę w Urzędzie Miejskim w Świdnicy rozpocznie już w przyszłym tygodniu.

szymon6-1

Szymon Chojnowski przejmie obowiązki po Waldemarze Skórskim. Będzie się zajmował m.in. kulturą, sportem, współpracą z organizacjami pozarządowymi, ale nie oświatą. – Tym zajmie się Beata Moskal-Słaniewska – wyjaśnia Chojnowski.

Jak się czuje nowy zastępca prezydenta? – Jestem zaszczycony i czuję ciężar odpowiedzialności. W pierwszej kolejności zapoznam się z sytuacją, jaka panuje w urzędzie. Mam już przygotowane kilka propozycji, ale najpierw przedłożę je pani prezydent – tłumaczy Szymon Chojnowski.

Jak mówi, najważniejsze na to stanowisko są kwalifikacje. A tych, mimo młodego wieku, posiada wiele. Szymon Chojnowski od czasu studiów, czyli od około 13 lat mieszkał w Warszawie. W latach 2008-2014 pracował w Ministerstwie Finansów jako starszy specjalista. Był odpowiedzialny za współpracę z organizacjami i instytucjami międzynarodowymi. Zajmował się również koordynacją współpracy Ministerstwa Finansów m.in. z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Radą Europy czy OECD.

To delegat z ramienia MF na wielu spotkaniach i forach międzynarodowych m.in. członek Komitetu Budżetowego Rady Europy (2011-2014). W 2012 roku ukończył czteroletnie studia doktoranckie (w trybie dziennym) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (obecnie otwarty przewód doktorski). To absolwent Collegium Civitas (stosunki miedzynarodowe, specjalizacja UE), a jeden z semestrów ukończył na prestiżowej uczelni University College of London (2006). Był wykładowcą Collegium Civitas (2011-2014) oraz uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji naukowych, a także autorem publikacji o tematyce gospodarczej.

Wcześniej, przed wyjazdem na studia do Warszawy, współpracował jako dziennikarz Wiadomości Świdnickich. Jest absolwentem II LO w Świdnicy. Jego pasje to: teatr, opera, muzyka klasyczna oraz kino. Na dniach przeprowadza się do Świdnicy.

Na stanowisko zastępcy prezydenta nominowała go Beata Moskal-Słaniewska. Miał również poparcie Platformy Obywatelskiej.

(BFG)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *