Szybki Neptun w Nowej Rudzie (FOTO)

Sześć miejsc na podium oraz czołowe miejsca w klasyfikacji medalowej przywieźli z Nowej Rudy pływacy Neptuna Świdnica. Młodzi świdniczanie wzięli udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.
neptun (2)
Zawody z udziałem 215 zawodników i zawodniczek z dwudziestu klubów z Dolnego Śląska i ziemi lubuskiej odbyły się 18 i 19 marca. Szkoleniowcy Neptuna: Beata Pożarowszczyk, Wojciech Ostrowski, Sławomir Kuczko wystawiło kadrę składającą się z sześciu zawodników. Dominika Sokołowska i Oskar Cebula stawali na podium. Ta pierwsza wygrała rywalizację na 100 motylkiem była trzecia na 200 zmiennym. Czas jaki uzyskała Dominika  na 100 motylkiem jest drugim wynikiem w Polsce wśród zawodniczek 12-letnich. Oskar aż trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium: na 100 i 200 m klasykiem oraz na 200 zmiennym. Do tego na 400 dowolnym był trzeci. Oskar został również najlepszym zawodnikiem wśród trzynastolatków wg punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty.

Pozostali zawodnicy Neptuna Marcel Litwiński, Daniel Worobiec, Patryk Kawałko i Oscar Gawiński musieli uznać wyższość swoich przeciwników, ale uzyskali wartościowe czasy poprawiając swoje życiowe osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *