SZUKAMY NAJMŁODSZEJ GMINNEJ RODZINY !!!

Jak co roku podczas dożynek nie zabraknie konkurencji na: Najdłuższy Łokieć. Po raz kolejny będzie konkurencja dedykowana mieszkańcom gminy Świdnica. W ubiegłym roku szukaliśmy „najliczniejszej rodziny na 102”. W tym roku szukać będziemy NAJMŁODSZEJ GMINNEJ RODZINY.

dożynki 1 — kopia

Tradycyjnie specjalnej konkurencji dedykowanej wyłącznie mieszkańcom gminy Świdnica patronuje wójt Teresa Mazurek. W przeszłości była „Łapa Sołtysa”, „Palec wskazujący Sołtysowej”, „Rodzinny Łokieć Wójta”, „Rodzina na 102”. W tym roku będzie…. „NAJMŁODSZA GMINNA RODZINA ”. O co chodzi?
Będziemy szukali najmłodszej  wiekowo rodziny: mama, tata synowie, córki. Łączny wiek będziemy dzielić przez liczbę osób w rodzinie obecnych w dniu konkursu. Np. mama ma 23 lat, tato 27, syn 3 latka, córka 1 rok (23+27+3+1=54 ; 54:4=13,5) Im mniejszy wynik z dzielenia tym większa szansa na zwycięstwo w konkursie. Oznacza to tym samym, że im więcej tym mniej.

Tegoroczna edycja Świdnickiego Łokcia odbędzie się podczas Dożynek Wojewódzkich, 4 września 2016 roku w Krzyżowej. Startujemy już od godz. 13.00. Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko redakcji  „Wiadomości Świdnickich”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *