Szopki i bombki zdobią muzeum [FOTO]

Po raz drugi młodsi i starsi artyści, rzeźbiarze, architekci, projektanci i wizjonerzy mieli okazję do zaprezentowania swojego talentu w konkursie na „Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową”. Jego rozstrzygnięcie odbyło się 18 grudnia w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Tam też można podziwiać wszystkie prace oraz bombki, które przygotowywały dzieci podczas warsztatów organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

Na konkurs wpłynęło 14 prac. Zostały one wykonane przez dzieci, uczniów świdnickich placówek oświatowych i jedną osobę dorosłą.

Po obradach jury postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – w kategorii uczniów szkół podstawowych dla : Mai Osowskiej, Karoliny Partycznej, Alicji Kowalskiej, Julii Pyki, Niny Kołakowskiej, Martyny Nycek, Aleksandry Jóźwik, Amelii Jaskuły, Urszuli Zątek, Karoliny Kuriaty, Weroniki Mongiało, Weroniki Jeske, Zuzanny Filip, Bogny Kiszeckiej i Hanny Stanejko, dzieci z Pracowni Ceramicznej Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, które wykonały pod opieką: Pani Elżbiety Tarnowskiej ceramiczną szopkę z motywem kopuły kamienicy „Pod Hermesem” w Świdnicy.

II miejsce – w kategorii uczniów szkół podstawowych dla Leny Janus, ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy, która we współpracy z Panem Arturem Janusem wykonała drewnianą szopkę ze świdnicką wieżą ratuszową

III miejsce – w kategorii uczniów szkół podstawowych dla dzieci z Grupy I, II i IV (5-11 lat) z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, które pod opieką Pani Wandy Szwegler wykonały malowaną szopkę z kartony z motywem katedry świdnickiej.

Komisja przyznała także cztery wyróżnienia:

w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym, dla:

– dzieci w wieku 5 lat z Grupy „Poziomka” Europejskiej Akademii Dziecka w Świdnicy, które pod opieką Pani Marty Biber wykonały szopkę,

– Anny Jesionki, Macieja Kaźmierczaka, Nikoli Prochery, Adriana Strzelczyka, Julii Styś, Magdaleny Wąsowicz, Bartosza Wilka, Jakuba Zielińskiego i Kacpra Móla z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy, dzieci, które pod opieką Pani Krystyny Podolskiej wykonały szopkę z motywem wieży ratuszowej i Teatru Miejskiego,

– Daniela Jabłońskiego, Filipa Jańca, Nataszy Kaczmarek, Roksany Kuczkowiak, Anny Klimek, Roberta Marczyńskiego, Dawida Marszałka, Benjamina Miedzińskiego, Jakuba Oleszczyka, Alicji Pawłowskiej, Leny Rodziewicz, Alicji Saczki, Wiktorii Soli, Kingi Szyszki, Antoniny Waryas, Pawła Wilczyńskiego i Julii Zaruskiej z Grupy „Gąsienice” Niepublicznego Przedszkola „Frajda” w Świdnicy, dzieci które pod opieką Pani Agnieszki Jeziornej i pomocy rodzicielskiej Pani Dominiki Szyszki przygotowały pomysłową szopkę krytą słomianą strzechą

w kategorii osób dorosłych dla:

– Andrzeja Szymczyszyna z Aresztu Śledczego w Świdnicy, który pod opieką Pana Łukasz Zamerskiego wykonał szopkę z zapałek.

Więcej czytaj w „Wiadomościach Świdnickich”

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *