Szkolny geocaching „Dreptuś”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szkolna grupa turystyczna udała się na pieszą wędrówkę, której celem było odnalezienie pamiątki po „Bitwie pod Burkatowem”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na szlaku przygotowano 9 skrzyneczek z zadaniami do wykonania, ukrytymi w różnych ciekawych miejscach, do których doprowadzały zdjęcia i tajemne wskazówki. Punktem kulminacyjnym wędrówki było wzgórze ,a na nim pomnik, upamiętniający poległych w trakcie Bitwy pod Burkatowem, która rozegrała się na tych terenach 21 lipca 1762 r. To niezwykłe miejsce, o istnieniu którego wiedzą nieliczni. Dzieci poznały krótką historię tej bitwy. Następnie mali turyści odnaleźli prawdziwą skrzynkę geocachingową, (geocaching to gra terenowa, która polega na poszukiwaniu ukrytych skrytek , założonych przez innych uczestników); wpisali się do „logbooka” (to dziennik odwiedzin do którego wpisują się kolejni znalazcy), oraz wymienili fanty – upominki.

Uczniom klasy III bardzo podobają się te zajęcia, ponieważ zachęcają ich do uprawiania wędrówek pieszych i poznawania swojego kraju, a przede wszystkim okolicy miejsca zamieszkania.

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej w składzie: Natalia Hajduga, Izabela Szewczyk, Aleksander Kowalczyk, Kewin Sałapatek, Karol Sajdak, której opiekunem jest Ewa Wróblewska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *