Szesnasty raz wypuścili w niebo balony z marzeniami (FOTO)

Z transparentami i ręcznie wykonanymi kwiatami dumnie manifestowali swoją godność i apelowali o tolerancję. Już po raz 16. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy zorganizowało Dzień Godności. Z tej okazji setki osób wyszły na ulice miasta i wypuściły w niebo balony z marzeniami!

Dzień Godności 2016 bfg (39)

Godność i tolerancja – to hasła, które przyświecały corocznej imprezie, która odbyła się w czwartek, 5 maja. Punktualnie o godzinie 13.00 mieszkańcy miasta i zaproszeni goście: osoby niepełnosprawne, ich rodzice, opiekunowie, władze powiatu, miasta, gminy, uczniowie szkół, mieszkańcy miasta, pracodawcy oraz przyjaciele stowarzyszenia wyruszyli spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Do pokonania mieli trasę ulicami Armii Krajowej i Wałbrzyską aż na plac Grunwaldzki. To tutaj dla wszystkich zagrała Orkiestrą Dęta z Żarowa oraz zespół folklorystyczny „Olszaniacy”.

To również tutaj w niebo poszybowały kolorowe balony z ukrytymi marzeniami. A te były rozmaite: od pracy po szczęście. Organizatorzy namawiali wszystkich zgromadzonych, aby zawsze byli dla siebie dobrzy i potrafili się do siebie uśmiechać.

Podczas spotkania wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa zadeklarował, że budynek po byłym internacie III LO zostanie przekazany Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy. Wymaga on jednak remontu i będzie gotowy nie wcześniej niż za 2 lata.

Głównym celem obchodów Dnia Godności jest przede wszystkim integracja społeczna i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Tego dnia na ulicach Świdnicy było hucznie, głośno i radośnie!

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

relacja również w poniedziałkowym papierowym wydaniu Wiadomości Świdnickich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *