Szczepienia w Świdnicy

150 dawek szczepionki przeciw COVID-19 otrzymał powiat świdnicki w minioną środę. Pierwsze szczepienia ruszyły tego samego dnia, a jako pierwsi w świdnickim szpitalu zaszczepili się Lekarz Kierujący Oddziałem Onkologii Klinicznej dr n. med. Ewa Kilar, Dyrektor Szpitala Grzegorz Kloc oraz Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej dr n. med. Adam Biernacki, lek. med. Paweł Kosikowski oraz Naczelna Pielęgniarka Małgorzata Tomska.

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Świdnicki szpital jako jeden ze szpitali węzłowych szczepi osoby z grupy „0”, tj. personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19, w tym personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Pozostałe grupy będą szczepione wg harmonogramu przedstawionego w Narodowym  Programie Szczepień przeciwko COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *