Szare Wilki już trenują

Czternastu zawodników, w tym dwóch nowych graczy miał do dyspozycji trener Krzysztof Terebun na pierwszych po wakacyjnej przewie zajęciach drużyny seniorów. Kolejnych dwóch dołączy w najbliższych dniach. W okresie przygotowawczym świdniczan czeka wyjątkowo duża dawka treningów i aż siedem gier sparingowych!

Krzysztof Terebun i jego grający asystent Patryk Dębowczyk spotkali się z zawodnikami w poniedziałek, 5 sierpnia. – W pierwszym okresie będziemy mieli siedem jednostek treningowych tygodniowo. Codziennie będziemy spotykali się na treningach wieczornych, dodatkowo dwa razy zajęcia będą odbywały się rano. Z czasem liczba treningów zmniejszy się do pięciu tygodniowo – mówi trener Terebun.

Na pierwszych zajęciach z szesnastki tworzącej kadrę pierwszego zespołu zabrakło jedynie bramkarza Rafała Wiszniowskiego oraz pozyskanego z TS Siemiatycze środkowego rozgrywającego Michała Jaroszewicza, którzy mają dołączyć do zespołu za tydzień. Pojawiło się natomiast dwóch graczy pozyskanych z MTS-u Giżycko: rozgrywający Dawid Jankowski i skrzydłowy Miłosz Wołodkiewicz. Obaj zawodnicy (rocznik 2001) od września podejmą naukę w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Ponadto zespół tworzyć będą w całości ubiegłoroczni juniorzy – piąty zespół Mistrzostw Polski Juniorów z 2019 roku i mistrzowie Polski juniorów młodszych z 2017. Pierwiastek doświadczenia dodadzą wspomniany Patryk Dębowczyk oraz bramkarz Damian Olichwer.

W okresie przygotowawczym ŚKPR rozegra aż siedem gier sparingowych. Niestety, tylko jedna odbędzie się w Świdnicy (17 sierpnia z I-ligowym Grunwaldem Poznań, godzina 15.00). Pozostałe odbędą się na wyjazdach, kolejno: 11.08 w Żaganiu z SV Koweg Goerlitz (niższa liga niemiecka), 21.08 z AZS-em Zielona Góra (I liga), 27.08 z Grunwaldem Poznań, 29.08 z TJ Nachod (I liga czeska), 2.09 Dziewiątką Legnica (II liga) i 6.09 Zagłębiem Sosnowiec (II liga).

Przypomnijmy, że rozgrywki w II lidze rozpoczną się 14 września. Na inaugurację ŚKPR zagra w Brzegu z Orlikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *