Święto Rodziny w Świdnicy

Już 14 maja w Świdnicy, w ramach XII Dni św. Jana Pawła II odbędzie się Święto Rodziny. Nowa radosna, inicjatywa mająca na celu pokazanie piękna rodziny i jej wielką wartość społeczną i wychowawczą. Święto składa się z dwóch części. Pierwszą jest 6. Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy wyruszą z placu świętego Jana Pawła II i przejdą ulicami miasta na Rynek. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Czas na rodzinę”. Drugą część organizowana jest w Rynku, który podzielony będzie na 3 atrakcyjne strefy tematyczne.

Zależy nam, w tym dniu, na zachęceniu każdej rodziny do wspólnego wyjścia z domu i spędzenia czasu razem. Wspólna zabawa pozwala na pogłębianie relacji i budowanie silnych więzi. Święto Rodziny ma stwarzać do tego dogodne warunki, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie i swoich bliskich – mówi Paweł Dochniak, pomysłodawca Święta Rodziny.

W strefie rekreacji i zabawy dzieci będą mogły za darmo skorzystać z wielkich dmuchanych zjeżdżalni, uczestniczyć w konkursach z nagrodami, bawić się w tworzenie wielkich baniek mydlanych. W strefie ochrony rodziny swoje stanowiska będą miały zaproszone instytucje i organizacje działające na rzecz rodziny i dbające o jej bezpieczeństwo. A w strefie odpoczynku będzie można usiąść, dobrze zjeść (grochówa za free) i posłuchać koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Ponadto organizatorzy – Fundacja Małżeństwo Rodzina zapewniają szereg innych atrakcji np. loterię z ciekawymi nagrodami za samo uczestnictwo w święcie czy Rodzinny Turniej w Mega Piłkarzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *