Święto Klubu Seniora

16 lipca 2019 r. mieszkańcy gminy Świdnica w wieku 60+ otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów i pomysłów. Klub ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej. Jak zapewniali seniorzy, pierwszy rok działalności minął im bardzo intensywnie i twórczo. Tańcząc zumbę udowodnili, że nie brakuje im energii i zapału do realizacji kolejnych pomysłów.

W jubileuszowych obchodach uczestniczyli jego członkowie, sympatycy i osoby wspierające działalność seniorów, między innymi: wójt gminy Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, radny Bronisław Dratwa, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztof Jas, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Waliszak, sołtys Bystrzycy Dolnej Dariusz Szymkiewicz, dyrektor Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej Beata Klęsk, dyrektor SSM w Lubachowie Sebastian Krzywda oraz sołtys Lubachowa Aneta Dzamara-Szakiel. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć głosów tych, którzy przez okrągły rok tworzyli to niezwykłe miejsce, seniorów. – Rok działania Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej, to zasługa powołania i pasji wielu wspaniałych ludzi, seniorów, którzy przez rok poświęcili swój czas i energię udowadniając, że życie na emeryturze może być pełne płomiennych barw – podkreślała Weronika Socha, opiekun i koordynator Klubu. W przygotowanej prezentacji zostały zawarte najważniejsze momenty z pierwszych 12 miesięcy ich działalności.

Aqua aerobik, zajęcia z dietetykiem, zajęcia komputerowe, fotograficzne, ćwiczenia pamięci, zdrowe gotowanie, rehabilitacja to tylko jedne z wielu zajęć które już się odbyły i mają swoją kolejną edycję. Seniorzy przygotowali także teatr kukiełkowy dla dzieci. Swoją premierę planowali w czerwcu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała ich plany. Mają jednak nadzieję że niebawem uda się zaprezentować ich talent przed szerszą publicznością. – Drodzy seniorzy warto mieć marzenia. Wystarczy spojrzeć na wasze uśmiechnięte twarze, wasze zrealizowane działania, aby wiedzieć, że takie miejsca są bardzo potrzebne. Realizujecie nie tylko swoje zainteresowania i pasje, czynnie uczestnicząc w życiu społecznym i kulturalnym gminy Świdnica, ale pokazujecie jak wiele dobrego i pożytecznego możecie zdziałać jako seniorzy. Gratuluję Państwu zapału i optymizmu w promowaniu aktywnego życia na emeryturze – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *