Świetny start lekkoatletów. Grześków nie ma sobie równych (FOTO)

Z dwoma medalami wrócili świdniccy lekkoatleci z Mistrzostw Dolnego Śląska, które w sobotę 14 maja rozegrano w Bogatyni. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Grześków (GLKS), natomiast druga była Małgorzata Toroń z Olimpii.

grzeskow

Szczególna wagę ma osiągnięcie Grześkowa, który trzeci rok z rzędu (!) nie miał sobie równych w regionie na dystansie 800 metrów. Zawodnik, który w tym roku kończy wiek juniora dosłownie zdemolował swoich rywali. Na mecie uzyskał czas 1:57,05. Drugi Paweł Zawiślak stracił do niego ponad pięć sekund. Kolejny złoty medal cieszy, ale duet trenerski Ryszard Mydłowski, Katarzyna Kalita dostrzega też pewne niebezpieczeństwa. – Mamy problem problem, bo Wojtek nie ma w okolicy przeciwników, którzy mogliby zmusić go do większego wysiłku, a najlepiej potrafili go pokonać. Przed lipcowymi mistrzostwami Polski musimy znaleźć mu rywali, z którymi będzie  mógł się przetrzeć – mówi Mydłowski.
W Bogatynia bardzo dobrze spisała się też juniorka młodsza Małgorzata Toroń. Z czasem 61,11 zajęła drugie miejsce w rywalizacji na dystansie 400 metrów. Lepsza o blisko półtorej sekundy była Natalia Widawska (WLKS Wrocław) Bez medali, ale z cennym doświadczeniem wrócili z zawodów pozostali reprezentanci świdnickich klubów:  Mateusz Ślepokura z GLKS-u oraz Dawid Kalinin i Jakub Sarzyński z Olimpii).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *