Świebodzice w kwiatach

W Świebodzicach trwa doroczny konkurs, ogłaszany przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, na najpiękniej ukwiecone balkon, okno i posesję. Komisja, w skład której wchodzą m. in. radni, uważnie ogląda miasto i wyłapuje ukwiecone „perełki”. W mieście takich miejsc jest wiele, bo mieszkańcy od lat chętnie włączają się w upiększanie miasta, dbając o letnie aranżacje swojego najbliższego otoczenia.

Wybrane przez komisję okna, balkony i posesję poznamy jesienią, a właściciele jak zawsze zostaną zaproszeni na uroczyste rozstrzygnięcie, podczas którego burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekaże laureatom dyplomy i upominki.

W Świebodzicach szczególną uwagę poświęca się zieleni i kwiatom, bo miasto nie tylko zachęca do ukwiecania swoich posesji mieszkańców, ale i samo dba o przestrzeń miejską w tym zakresie. Latem szczególną uwagę zwracają m. in. piękne aranżacje kwiatowe na Placu Jana Pawła II, przy drogach wjazdowych do miasta od strony Świdnicy i Wałbrzycha, ogromne kwietniki ustawione w Rynku czy kolorowe klomby w Parku Miejskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *