Świdniczanin wraca do Superligi!

Po kilku latach przerwy Świdnica będzie miała swojego reprezentanta w Superlidze piłki ręcznej. Kontrakt z beniaminkiem rozgrywek Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski podpisał wychowanek ŚKPR-u Świdnica Stanisław Makowiejew.

makowiejew

25-letni szczypiornista zaliczył już krótką przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową w barwach Śląska Wrocław i Siódemki Miedź Legnica, ale wydaje się, że właśnie teraz dojrzał do tego, by regularnie występować w Superlidze. Zawodnik mogący grać na środku lub połówkach rozegrania ma za sobą bardzo udany sezon w występującym w grupie B I ligi Czuwaju Przemyśl. W zakończonych niedawno rozgrywkach rozegrał 26 meczów i zdobył 140 bramek.

Stanisław Makowiejew (na zdjęciu z lewej) jest wychowankiem ŚKPR-u Świdnica, ale pochodzi z Mołdawii. Urodził się w Tiraspolu, a do Świdnicy trafił za całą rodziną, kiedy miał 6 lat. Polskie obywatelstwo ma od 2009 roku. Jego młodszy brat Władysław (na zdjęciu z prawej) nadal występuje w ŚKPR-ze Świdnica, a tato Arkadij jest w klubie członkiem zarządu i trenerem odnowy biologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *