Świdniczanin oskarżony o zabójstwo znajomego

– Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował  akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu 34-letniemu Wojciechowi B., zarzucając mu, że 10 listopada 2015r. kilkukrotnie ugodził nożem swojego znajomego  Łukasza B. i spowodował u niego dwie rany kłute na plecach oraz jedną ranę klatki piersiowej, która przebiła worek osierdziowy i serce, w następstwie czego pokrzywdzony zmarł – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

prokuratura

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 10 listopada ubiegłego roku w godzinach późnowieczornych oskarżony Wojciech B. po kilku dniach nieobecności przyszedł do mieszkania w dzielnicy Zarzecze, w którym zamieszkiwał razem ze swoją konkubiną. W mieszkaniu tym poza Anną P. zastał znanego mu z widzenia Łukasza B., którzy spożywali piwo. Między mężczyznami doszło do kłótni. Anna P. w obawie przed konkubentem schowała się w pokoju. W trakcie awantury oskarżony zadał Łukaszowi B. kilka ciosów nożem kuchennym, w tym w klatkę piersiową. Pokrzywdzony  zdołał o własnych siłach uciec z mieszkania, jednak po chwili upadł na klatce schodowej, gdzie zmarł przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Oskarżony też opuścił mieszkanie, zabierając ze sobą nóż, którym zadał ofierze śmiertelne ciosy i schronił się u swojego znajomego. Po drodze wyrzucił narzędzie zbrodni.

Wojciech B. został tej samej nocy zatrzymany przez Policję. Znajdował się on w stanie nietrzeźwości (0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

W dniu 12 listopada 2015r. prokurator przedstawił Wojciechowi B. zarzut zabójstwa Łukasza B. Wojciech B. przyznał się do spowodowania obrażeń u pokrzywdzonego  i złożył wyjaśnienia, twierdząc jednak, że nie miał zamiaru pozbawić go życia, a do zadania śmiertelnej rany doszło przypadkowo. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy, miejscowy sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zabójstwo człowieka grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *