Świdnickie szkoły ponadgimnazjalne nisko w rankingu

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała dzisiaj Ranking Najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce. W tym roku świdnickie licea i technika wypadły gorzej niż przed rokiem.

zjazd

Na liście znalazły się tylko I i II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy. W rankingu zabrakło III LO.

I LO w Świdnicy zajęło 334. miejsce i w tym roku wyprzedziło II LO w Świdnicy, które znalazło się na miejscu 349. w Polsce na 500 szkół. Jeżeli chodzi o Dolny Śląsk to I LO znalazło się na 22. miejscu, a II LO na 23. miejscu. Przypomnijmy, że przed rokiem to właśnie II LO przodowało i znalazło się na wysokim 16. miejscu na Dolnym Śląsku i 210. miejscu w Polsce.

Jeżeli chodzi o technika, to ze Świdnicy znalazły się dwie szkoły. Są to: Technikum nr 5 w ZSE im. Wincentego Stysia, które w Rankingu Głównym znalazło się niestety poza 300-tką oraz Technikum w ZSB-E im. Jana III Sobieskiego, które również znalazło się poza 300-tką najlepszych.

Na wyniki rankingu czekają co roku dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także organy prowadzące szkoły.

Więcej informacji na stronie www.perspektywy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *