Świdnickie „Serce” wyróżnione

Fundacja SERCE – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy została nagrodzona medalem „Ludziom czyniącym dobro” im. Ireny Sendlerowej przyznawanym od 2009 roku przez społeczność Gimnazjum nr 23 w Warszawie, które od 2008 roku nosi imię członkini Rady Pomocy Żydom „Żegota”, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, Kawalera Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu, która w czasie wojny z warszawskiego getta uratowała około 2,5 tysiąca dzieci. Szkoła wręcza medale podczas obchodów rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, czyli 12 maja.

W tegorocznej uroczystości z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej medalami odznaczono 9 osób i jedną instytucję: małżonkę byłego prezydenta Annę Komorowską, prof. Elżbietę Starosławską, Annę Korczak, Marzannę Adamiak, Włodzimierza Paszyńskiego, Rafała Chomicza, Tomasza Balcerka, ks. Andrzeja Kowalskiego, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk oraz Fundację Serce – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej ze Świdnicy. Medal w imieniu Fundacji odebrała prezes Adriana Michalak, dedykując nagrodę wszystkim twórcom i działaczom, darczyńcom i podopiecznym SERCA-Stowarzyszenia i Fundacji.

Fundacja SERCE – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy powstała w 2005 roku z potrzeby serca. Pomaga dzieciom niepełnosprawnym, chorym i okaleczonym przez los – takim, które potrzebują społecznego wsparcia. Swoje korzenie wywodzi ze świdnickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”. Wspólnie realizują program i prowadzą placówkę Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w której realizowana jest praca wychowawczo-terapeutyczna dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja była inicjatorem i propagatorem akcji „Polscy Artyści Plastycy – Dzieciom”, realizowanej w kraju i zagranicą. Od kilku lat prowadzi akcję „List do Mikołaja”, w ramach której realizuje się dziecięce marzenia. Działania Fundacji skoncentrowane są na obronie i promocji praw dziecka.

IMG_4634 IMG_4725 IMG_4304

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *