Świdnickie Obchody Dnia Seniora. Stroją już kapelusze…

Świdniczanie kolejny raz dowiodą, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Przygotowania do obchodów Dnia Seniora trwają już od dawna. Seniorzy trenują kondycję, nagrywają spektakle i ozdabiają kapelusze, by po raz kolejny barwnie i hucznie przejść w defiladzie przez świdnicki Rynek. A potem czeka ich aż 6-dniowa zabawa! Biesiada, gry, konkursy, wycieczki, grill z potańcówką i na zakończenie wielki bal – jak dobrze być seniorem!

seniorzy na zajawkę jedynkową

Na emeryturze fajnie jest

Osoby starsze to jedyna grupa społeczna, która czasu na odpoczynek ma pod dostatkiem. Aby dobrze i kreatywnie wykorzystać wolne dni na emeryturze Urząd Miejski wraz z Dziennym Domem „Senior-Wigor” po raz kolejny organizują Świdnickie Obchody Dnia Seniora. Impreza w tym roku potrwa aż 6 dni, a program przygotowany przez ww. instytucje jest bardzo bogaty. – Już w środę, 21 września o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy wszystkich świdnickich seniorów do Rynku na kolorową Defiladę Uśmiechu, prowadzoną przez Orkiestrę Dętą „Music Label”. Po przemarszu wszyscy udamy się na cześć oficjalną do sali teatru miejskiego, gdzie przekazane zostaną klucze do bram miasta na ręce przewodniczącego Rady Seniorów Mariana Wilczyńskiego oraz rozdane zostaną pierwsze Karty Seniora. Przybyli gości obejrzą spektakl w wykonaniu seniorów oraz zostaną zaproszeni na słodki poczęstunek – zapowiadają organizatorzy.

Intensywne przygotowania

Seniorzy pokazują, że naprawdę są aktywni. Od kilkunastu dni zdobią kapelusze, w których przejdą w barwnej defiladzie. Za nimi także nagrania do nowego spektaklu „Nie- Zapominaj-ki”. – W tym roku będziemy świętować aż przez 6 dni, przez dwa tygodnie. Zaczynamy już 21 września. W kolejnych dniach odbędzie się grill z potańcówką i grami sportowymi, Marsz z kijkami nad Zalewem Witoszówka, Dyktando Seniora, wycieczka oraz Świdnicki Bal Seniora – dodają organizatorzy.

Szczegółowy program Obchodów Dnia Seniora poniżej na plakacie.

tekst Beata Figurna-Garbiec, foto redakcja

seniorzy plakat DUŻY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *