Świdnickie nauczycielki z odznakami obrońców praw dziecka

Małgorzata Gryń-Chlebicka i Alicja Matysik – dyrektorki odpowiednio – Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i Gimnazjum nr 2 im. Olimpijczyków Polskich dołączyły do grona osób wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

IMG_1987

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka. Dla wszystkich wyróżnionych przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka – dziecko stanowi priorytet w zawodowej pracy. Nie inaczej jest w przypadku świdnickich pedagogów.

Małgorzata Gryń-Chlebicka i Alicja Matysik honorowe odznaki RPD odebrały z rąk Marka Michalaka 26 stycznia podczas wizyty w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. – To ogromne wyróżnienie i zarazem zobowiązanie do podejmowania jeszcze większych starań w naszej codziennej pracy – mówiła Małgorzata Gryń-Chlebicka.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka to wykonany w metalu srebrzony i oksydowany medal. Na stronie licowej widnieje portret Janusza Korczaka oraz hasło Infantis Dignitatis Defensori (Obrońcy Godności Dzieci). Na stronie odwrotnej medalu umieszczono napis: Rzecznik Praw Dziecka oraz wizerunek drzewa z młodym pędem u dołu. Medal został ustanowiony przez Prezydenta RP w 2013 r. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

IMG_1973 IMG_1984 IMG_1987

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *