Świdnicki Łokieć na Dożynkach Gminnych

Jak co roku podczas dorocznego święta plonów organizowanego w gminie Świdnica na przybyłych gości czekać będą rodzinne konkurencje. GMINNA RODZINA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – tytuł tegorocznej konkurencji, dedykowanej mieszkańcom gminy Świdnica, w ramach XIV edycji Świdnickiego Łokcia, organizowanego przez redakcję Wiadomości Świdnickich, której patronuje wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

W przeszłości była „Łapa Sołtysa”, „Palec wskazujący Sołtysowej”, „Gminna Rodzina na 102”, Najdłuższe imię i nazwisko mieszkańca gminy”. Podczas tegorocznych dożynek gminnych w Krzyżowej, szukać będziemy najdłuższej rodziny z gminy Świdnica, maksymalnie 4 osobowej. Miarą rodziny będzie suma wyciągniętych rąk, stykających się ze sobą opuszkami palców i tworzący łańcuch, począwszy od pierwszej osoby, a skończywszy na 4 osobie. W konkurencji mogą wziąć udział max. 4 osobowe rodziny (np. mama, tata, dzieci, babcia, dziadek). Oczywiście jeżeli ktoś posiada „długie ręce”, a rodzina jest 3 osobowa to również może wziąć udział. Ważne jest aby liczba uczestników w tej konkurencji nie przekroczyła 4 osób. Warunek konieczny – to bycie mieszkańcem gminy Świdnica. Oprócz konkurencji dedykowanej mieszkańcom gminy, organizatorzy poszukają również najdłuższego łokcia, najkrótszej stopy i najwyższej wieży ułożonej z plastikowych kubków.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Wiadomości Świdnickich już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia 2018 r. od godz. 14.00 – teren Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *