Świdnicka Środa Literacka. Spotkanie z Jackiem Podsiadło

 

W imieniu organizatorów zapraszamy na pierwszą w 2016 roku – Świdnicką Środę Literacką, której gościem będzie Jacek Podsiadło, polski poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista.

jacek_podisadło

W 1992 r. został laureatem Grand Prix w konkursie na brulion poetycki im. M.M. Morawskiej. To laureat licznych nagród literackich, m.in. nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1998), Nagrody im. Czesława Miłosza (2000). Był czterokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” i do Nagrody Literackiej Gdynia 2009, a także do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego „Orfeusz” 2015.

W 2015 otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” za całokształt twórczości oraz Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej 2015 za tom „Przez sen” (ex-aequo z Romanem Honetem).

Od 1993 do 2008 roku prowadził audycję „Studnia” w Radiu Opole. Od 2009 roku prowadzi własne Domowe Radio „Studnia” w internecie. W latach 2000 – 2007 był stałym felietonistą Tygodnika Powszechnego.

Autor bardzo wielu tomów poezji, publikował wiersze i fragmenty prozy w większości polskich czasopism literackich. Jego wiersze tłumaczono na większość języków europejskich. Jest również autorem przewodnika po Wilnie wydanego przez wydawnictwo Pascal.

Spotkanie poprowadzi Barbara Elmanowska, poetka, doktor nauk humanistycznych.

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 złotych. Należy tylko przyjść i przeczytać swój wiersz.

Spotkanie odbędzie się 20 stycznia o godzinie 18.00 w Galerii Fotografii w Świdnicy. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *