Świdnicka „Czwórka” ma już 30 lat! (FOTO)

Gratulacje, życzenia, moc serdeczności, podziękowań i oczywiście prezenty – tego nie mogło zabraknąć dzisiaj w miejskim teatrze. Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy świętuje 30-lecie swojego istnienia.

30 lecie sp4 jubileusz czwórka bfg (3)

Myśl budowy Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy zrodziła się w 1972 roku. Jednak, jak czytamy w materiałach źródłowych, na jej realizację trzeba było czekać aż 14 lat.

1 kwietnia 1986 roku dyrektorem został Jan Górski, obecnie świdnicki radny, a wicedyrektorem Władysława Szkudlarek. To na nich spoczął główny ciężar powstania i zorganizowania tej szkoły od podstaw. Pan Jan Górski był obecny podczas dzisiejszej uroczystości w teatrze. Dzięki niemu na jubileuszu obecna była również redakcja „Wiadomości Świdnickich”.

– Ten dzień jest dla mnie szczególny, bo odżywają wspomnienia. Zostałem wtedy dyrektorem olbrzymiego placu budowy. W latach 80. zastałem budynek właściwie w stanie surowym – wspomina Jan Górski, któremu udało się stworzyć wspaniałą placówkę.

Dzisiaj, podczas uroczystości na ręce obecnego dyrektora Ryszarda Chołko złożył on list gratulacyjny i życzył kolejnych lat sukcesów.

Jubileusz był także okazją do przypomnienia hasła szkoły, którym się kieruje. To „Nauka, mądrość i odpowiedzialność”. Prowadzący zapewnili także, że ich wielkim wzorem jest patron – Henryk Sienkiewicz, pisarz, społecznik i wielki Polak.

Jak to na jubileuszach, nie mogło zabraknąć kwiatów, prezentów i gratulacji. Chętni w holu teatru mogli także pooglądać kroniki oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *