Świdniccy wojownicy na Polish Open Cup (FOTO)

Opolska Stegu Arena była miejscem zmagań tegorocznego Polish Open Cup Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Zawody rozegrano 18 listopada przy udziale blisko 600 zawodników w tym też zagranicznych gości z Białorusi, Czech,Rosji, Mołdawii, Irlandii i Korei Południowej. W tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji z UKS Taekwon-do Gryf Świdnica.

Gryf w zawodach wystartował 12 osobowym składem zdobywając łącznie 11 medali. W kategorii dzieci w technikach specjalnych brązowy medal zdobył Jakub Jasinowski.Pozostałym naszymi najmłodszym zawodnikom (Jakub Fryc,Aleksander Fryc, Magdalena Malina, Karol Kudela)pomimo ambitnej postawy i często po pojedynczych zwycięstwach nie udało się stanąć na podium.

 Więcej szczęścia zawodnicy Gryfa mieli w kategorii młodzików, gdzie w walkach semi contact medale zdobyli: Weronika Borkowska po dwóch wygranych walkach –srebro, Hubert Jasinowski po 4 wygranych walkach – złoto,Dawid Szczęsny po 3 wygranych walkach – srebro.
– Szczególnie dużo satysfakcji mi jako trenerowi sprawił finał Huberta i Dawida, gdyż w drodze do świdnickiego finału chłopaki wyeliminowali kilku bardzo dobrych zawodników między innymi rewelacyjnego Czecha –komentuje trener Waldemar Zdebski.
Hubert do kolekcji dorzucił jeszcze dwa brązowe medale, jeden w technikach specjalnych, drugi w szybkościówce. Dawid natomiast dołożył srebro w szybkościówce.
Jedną wygraną walkę zaliczył w semi contact Maciej Dobrowolski ale niestety było to za mało, aby wskoczyć na podium.
Wśród kadetek nie zawiodła Karolina Malinowska i w walkach light contact po 3 wygranych pojedynkach sięgnęła po złoto. W semi contact na drodze do złota po 3 wygranych pojedynkach w finale stanęła zawodniczka z Czech, z którą Karolina prowadziła po pierwszej rundzie. Niestety w drugiej rundzie Czeszce udało się aż dwukrotnie trafić Karolinę w głowę i trzeba było się zadowolić drugim miejscem.Karolina do łupów dorzuciła jeszcze brązowy medal w układach formalnych. Ostatni medal dla Gryfa zdobył junior,Tomasz Paździora w konkurencji układów formalnych zdobywając drugie miejsce. Tomek zaliczył jeszcze po jednym zwycięstwie w semi i w light contact. Niestety pomimo wyrównanych następnych dwóch walkach rywale okazywali się nieznacznie lepsi.
Warto nadmienić, że jednym z sędziów zawodów był świdniczanin Jerzy Brzostowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *