Świdniccy policjanci najlepsi w województwie!

Policjanci ze Świdnicy zdobyli pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016”. Dzięki temu będą reprezentować Dolny Śląsk w zawodach centralnych w Pile.

policja sukces

zdjęcie archiwalne redakcji

Konkurs odbył się 14 i 15 kwietnia we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 27 drużyn ze wszystkich dolnośląskich jednostek policji. W skład każdego zespołu wchodził policjant służby dochodzeniowej, operacyjnej, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą.

14 kwietnia o godzinie 8.00 policjanci służb kryminalnych rozpoczęli pierwszy dzień eliminacji wojewódzkich. – Najpierw wszyscy funkcjonariusze rozwiązali test z zakresu wiedzy ogólno-policyjnej, a później wzięli udział w kolejnej konkurencji, jaką było strzelanie. Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Świdnicy przeszła do drugiego etapu konkursu, do którego zakwalifikowało się tylko 10 zespołów – relacjonuje podkom. Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Podczas drugiego dnia rozgrywek każda drużyna musiała wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie drużyny wzięły udział w najbardziej złożonym podczas zawodów zadaniu, polegającym na przeprowadzeniu oględzin zainscenizowanego miejsca zdarzenia. Zespoły oceniane były m.in. za wiedzę, umiejętności i jakość wykonania zadań, a także czas, w jakim zostały zrealizowane. Pracę komisji powołanej na czas zawodów nadzorował sędzia główny podinsp. Paweł Noculak, zastępca naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP we Wrocławiu.

Po tych dwóch zadaniach drużyna ze Świdnicy wysunęła się na pierwsze miejsce. W skład zwycięskiego zespołu weszli: podinsp. Robert Brożyna, kom. Tomasz Lenkiewicz, asp. Janusz Dychus i mł. asp. Radosław Nowicki.

Na drugim miejscu uplasowali się policjanci z Góry Śląskiej, a na trzecim z Głogowa.

Bardzo dobrze świdniccy policjanci wypadli również w kategoriach indywidualnych. Najlepszym technikiem kryminalistyki w dolnośląskim garnizonie okazał się policjant z KPP w Świdnicy. „Nasz” „policjant operacyjno – rozpoznawczy” zajął drugie miejsce w województwie w swojej kategorii, a „policjant dochodzeniowo – śledczy” trzecie miejsce – dodaje rzeczniczka.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom zawodów wręczył pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Niziołek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w ogólnopolskich rozgrywkach, które odbędą się w czerwcu na terenie Szkoły Policji w Pile.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *