Świdnica szczęśliwa dla Grzyba (FOTO)

Najwięcej odcinków specjalnych wygrał broniący tytułu mistrza Polski Łukasz Habaj, ale cały rajd padł łupem bardziej regularnego Grzegorza Grzyba. Drugi był Jakub Brzeziński a trzeci Jarosław Kołtun. Habaj nie dojechał do mety. Na przedostatnim oesie wpadfł do rowu. Takie są najważniejsze rozstrzygnięcia 44. Rajdu Świdnickiego Krause,  pierwszej eliminacji Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

rajd3 (9)

Świdnica kolejny raz zamieniła się w stolicę polskich rajdów. Tym razem w szranki stanęło sześćdziesięciu kierowców. Czekało na nich 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 136 km. Cały rajd, razem z dojazdówkami, liczył 540 km. Wielka impreza rozpoczęła się w piątek, 15 kwietnia od uroczystego startu w Rynku w Świdnicy.  W sobotę rano rajdowcy wyruszyli w trasę. Od początku ton rywalizacji nadawali: zwycięzca ubiegłorocznego rajdu Grzegorz Grzyb oraz mistrz Polski Łukasz Habaj. Tej dwójce dzielnie sekundował Jakub Brzeziński. Tylko ci kierowcy wygrywali odcinki specjalne: Habaj -6, Grzyb -5, Brzeziński-1

Kluczowy dla ostatecznych wyników okazała się piąta sobotnia próba oraz przedostatni odcinek niedzieli. W sobotę liczący 9,3 km odcinek Lubachów-Podlesie wygrał Grzyb. Habaj przyjechał dopiero siódmy i stracił do najgroźniejszego rywala aż 29,3 sekundy! W niedzielę Habaj mógł mówić o olbrzymim pechu, bo nie dowiózł nawet drugiego miejsca. Na jedenastym oesie (Srebrna Góra-Jodłownik) jego Ford Fiesta R5 wpadł do rowu. Z potknięcia skorzystali Brzeziński i Kołtun, którzy finiszowali za plecami niezagrożonego w tej sytuacji Grzyba.
Dobrze spisała się nasza lokalna załoga Paweł Krysiak i Paweł Gacek. Swoim Fordem Fiestą finiszowali na dwunastym miejscu w generalce, a w swojej klasie (4F) zajęli drugie miejsce.

44. Rajd Świdnicki Krause. Wyniki

1. Grzegorz Grzyb/Robert Hundla (Ford Fiesta R5)        1.16:57,1
2. Jakub Brzeziński/Bartłomiej Boba  (Ford Fiesta R5)    +24.0
3. Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot  (Ford Fiesta R5)        2:22,7
4. Maciej Rzeźnik/Bogusław Browiński  (Ford Fiesta)    3:53,8
5. Dariusz Poloński/Grzegorz Dobosz (Peugeot 208 VTI)    6:43,4
6. Zbigniew Gabryś/Artur Natkaniec (Peugeot 208 VTI)    6:47,9
7. Artur Banasiewicz/Paweł Drahan (Subaru Impreza)    8:04,8
8. Damian Łata/Michał Grudzińśki (Ford Fiesta Proto)    8:49,3
9. Jacek Jarecki/Michał Trela (Citroen C2)            8:50,7
10. Grzegorz Dul (Peugeot 208)                    9:18,3
(…)
12. Paweł Krysiak/Paweł Gacek (Ford Fiesta)        10:05,1

 

Foto: Marcin Czałkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *