Świdnica pomogła – góra pieniędzy dla dzieci (FOTO, WIDEO, WYNIKI ZBIÓRKI)

Krystianowi ze Świdnicy, Lili z Lubina oraz Łukaszowi z Poznania nieśli pomoc uczestnicy VI Charytatywnego Halowego Turnieju Piłkarskiego organizowanego przez Fundację „Łączy nas Football”. Impreza w niedzielę, 7 stycznia odbyła się w hali Zawiszów.

W turnieju wystartowały cztery drużyny: Polonia Świdnica i Przyjaciele, Zagłębia Lubin, oldboje Lecha Poznań i reprezentacja Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Do Świdnicy zjechało się wiele sportowych znakomitości, między innymi: Remigiusz Jezierski, Janusz Gol, Arkadiusz Piech, Jarosław Araszkiewicz, Jacek Dębiński, Wojciech Grzyb. Widzowie wsparli akcję cegiełkami wstępu oraz mogli brać udział w licytacjach sportowych pamiątek. Za jeden z najbardziej atrakcyjnych fantów – reprezentacyjną koszulkę Roberta Lewandowskiego zapłacono 1600 złotych.

– Jesteśmy właśnie parę minut po rozliczeniu zbiórki publicznej nr 2018/54/OR, którą przeprowadziliśmy w dniu wczorajszym podczas trwania VI Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej. Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że po przeliczeniu wszystkich środków łączna kwota, którą zebraliśmy to 49 030,84 zł !!!!! Po zaksięgowaniu wszystkich wpłat, całość zostanie rozdysponowana pomiędzy trójkę dzieciaków w trzech równych częściach po 16.343,62 zł dla każdego z nich.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie tego przedsięwzięcia, wszystkim którzy pojawili się w dniu wczorajszym na naszej imprezie, bo to nasz wspólny sukces. Chcielibyśmy jednak w sposób szczególny podziękować Maćkowi Janowskiemu, żużlowcowi Betard Sparta Wrocław. Ten przesympatyczny, młody, wybitny sportowiec wczoraj pokazał, że jest również dobrym, wrażliwym na ludzkie nieszczęścia człowiekiem. Wylicytował dwie koszulki na łączną kwotę 7 tys zł!!! A podarowany przez niego kevlar żużlowy (dla niewtajemniczonych – kombinezon 😉 ) został wylicytowany przez jednego z widzów za 2200,00 zł. Nic dodać, nic ująć. Dobrzy ludzie szukają pomocy pomagając – informuje Wiesław Żurek, Prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”

wideo: Mariusz Ordyniec

foto: Daniel Gębala

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *