Świdnica odjechała, Świdnica zaszalała (FOTO)

1238 kilometrów i 700 metrów – tyle wynosi pierwszy rekord Świdnicy w 24-godzinnej jeździe ma rowerze stacjonarnym. Wydarzenie w Galerii Świdnickiej było preludiom do wielkiego rowerowego pikniku, który w niedzielę, 19 czerwca odbyło się na obiektach OSiR-u. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. Frekwencja zaskoczyła organizatorów i pokazała, że impreza jest warta kontynuacji.


piknik rowerowy (76)
To był niezwykły weekend dla wszystkich, którzy kochają „dwa kółka” i zdrowy styl życia. W sobotę od godziny 10.00 trwało ustanawianie pierwszego świdnickiego rowerowego rekordu. Na przygotowany przez Fitness World rower wsiadło 46 osób. Każdy z uczestników wcześniej sam określił czas, przez jaki będzie brał udział w biciu rekordu.  Wśród „kręcących” pojawili się między innymi:  prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska i jej zastępca Szymon Chojnowski, radni Marcin Paluszek i Marek Marczewski. Wspólnymi siłami rowerzyści wykręcili 1238,6 km.     – To bardzo dobry wynik, bo rekord świata wynosi około 1500 kilometrów. Za rok będzie co poprawiać – komentuje Radosław Werner z Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.  Najlepszy wynik indywidualnie zanotowali: Paweł Jamro (65,6 km w godzinę), Mateusz Wiśniewski (62,1 km w godzinę) oraz Mirosław Wyskiel (60,2 km w godzinę). Z pań najszybciej kręciły: Marta Sułek (29,3 km w 30 minut), Urszula Wróblewska (27.7 km w 30 minut), Natalia Maliszewska-Łabus (27,5 km w 30 minut) oraz Małgorzata Łaszuk (26,4 km w 30 minut).
W niedzielę w rowerowej fieście wzięły udział całe rodziny. Kolorowy peleton przejechał spod Urzędu Miejskiego na obiekty OSiR-u, gdzie na uczestników rowerowego pikniku czekały atrakcje, poczęstunek i losowanie nagród.
Dwudniową akcję Świdnica na rowery zorganizowały: Urząd Miejski w Świdnicy, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Galeria Świdnicka, Fitness World, LZS Świdnica, ZHP Świdnica, PCK oddział Świdnica, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Crossfit Świdnica, policja i straż miejska.

foto: Radosław Werner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *