Świdnica odjechała na rowerach (FOTO)

Druga edycja akcji „Świdnica ma rowery” za nami. Miniony weekend obfitował w atrakcje dla miłośników dwóch kółek i wszystkich, którzy lubią aktywny styl życia. W Galerii Świdnickiej bito rekordy, a na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się wielki rowerowy piknik.

W Galerii Świdnickiej  bito rekord w jeździe na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni. Pedałowano i biegano dokładnie przez całą dobę – od godziny 10.00 w sobotę, do godziny 10.00 w niedzielę. Na dwóch kółkach poprawiono wynik sprzed roku. Wówczas wspólnymi siłami wykręcono 1238,7 km. W tym roku licznik zatrzymał się na oszałamiającej liczbie 1381,5 km. Rezultat uzyskany przez biegaczy też budzi szacunek – 277,5 km. Rekordy cieszą uczestników, a przy okazji są wielkim prezentem dla  podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy. Każdy pokonany przez zawodników kilometr Urząd Miejski w Świdnicy zamieni na złotówkę i za zgromadzone w ten sposób pieniądze kupi dzieciom rowery!

W niedzielę rowerzyści tłumnie stawili się pod Bosmanat nad zalewem Witoszówka, skąd punktualnie o godzinie 11.00 kolorowy peleton pojechał na 12 kilometrową przejażdżkę zakończoną piknikiem na obiektach ŚOSiR-uy przy ulicy Śląskiej. Na miejscu czekał poczęstunek, konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji. Duża niespodzianka spotkała 13-lerniego Maksymiliana Nóżkę, który otrzymał rower „wykręcony” przez świdniczan w ramach akcji „Rower Pomaga”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *