Świdnica inwestuje w sport i rekreację

Ponad 30 milionów złotych w 2016 roku przeznaczy na inwestycje gmina Miasto Świdnica. Lwią częścią zaplanowanych zadań są te dotyczące infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Najważniejszymi są kompleksowa przebudowa stadionu miejskiego, modernizacja lodowiska oraz rozpoczęcie przebudowy basenów odkrytych i pierwsze przymiarki do budowy hali sportowo-widowiskowej.

stadion

Na remont stadionu przeznaczono w tym roku 4 miliony złotych. Po remoncie zadaszony obiekt z widownią na 999 miejsc będzie przystosowany do potrzeb zarówno występujących w III lidze piłkarzy, jak i lekkoatletów (IV kategoria wg wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych). Płyta główna boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki, posiadać będzie nawadnianie sterowane automatycznie.

Ponad 2 miliony złotych zarezerwowano na remont hali lodowiska. W obiekcie, który w 2017 roku będzie jedną z aren World Games między innymi wykonana zostanie wentylacja oraz dobudowane zostaną dwie nowe szatnie.

W ramach I etapu remontu basenu odkrytego powstanie nowa stacja filtrów wody. Konserwację, ewentualnie wymianę przejdą łącza i rury doprowadzające wodę. Warto nadmienić, że remont kompleksów basenów usytuowanych przy ulicy Śląskiej był jednym z zadań wskazanych przez mieszkańców miasta w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Przy dwóch szkołach podstawowych (SP 8 i SP 105) rozpocznie się budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych. Pierwsze środki zarezerwowano na budowę hali sportowo-widowiskowej. Ta inwestycja jest na etapie tworzenia koncepcji.

Warto również odnotować duże nakłady finansowe, jakie władze Świdnicy przeznaczą na szeroko rozumianą rekreację. W tej dziedzinie należy wymienić rewitalizację Parku Centralnego – największych miejskich plant. W tym roku przewidziano na ten cel 3,5 mln złotych. W mieście powstaną też nowe ścieżki rowerowe. Przy okazji remontów dróg, powstają one wszędzie tam, gdzie są techniczne możliwości ich wytyczenia. Dawny blask ma odzyskać teren wokół Zalewu Witoszówka.

Z mniejszych, ale ważnych zadań zwraca uwagę dosprzętowienie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Blisko 60 tysięcy złotych przeznaczono na zakup szafek ubraniowych na basenie przy ulicy Równej, telewizorów oraz kabin prysznicowych w Domu Wycieczkowym przy ulicy Śląskiej oraz zakup bramek do piłki nożnej i piłki ręcznej na stadion i do hali na osiedlu Zawiszów.

ILE DLA KLUBÓW?

Ponad 1200 tysięcy złotych zaplanowano na konkursy na szkolenie dzieci i młodzieży, organizację imprez sportowych oraz promocję poprzez sport w tegorocznym budżecie Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *