Świdnica Gwiazdą Biznesu

gwiazdy biznesu

gwiazdy biznesuŚwidnica została laureatem Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2015” w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi.

Świdnica została laureatem Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2015” w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi.

To pierwsza edycja konkursu zorganizowanego przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz portal www.naszbiznes24.pl. Rozstrzygnięcie nastąpiło w piątek, 17 kwietnia podczas gali finałowej, która odbyła się w Starej Kopalni w Wałbrzychu, Prezydent Beata Moskal-Słaniewska odebrała prestiżową statuetkę wykonaną przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich – artystkę, która jest autorką m.in. projektu statuetki Fryderyka. gwiazdy biznesu

W kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi oceniane były: strategia rozwoju samorządu w kontekście wspierania przedsiębiorczości, warunki stwarzane przedsiębiorcom planującym inwestycje w regionie, realizowane inicjatywy, projekty, konferencje nakierowane na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, przeznaczone środki własne oraz pozyskane zewnętrzne finansowanie na rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Do udziału w bezpłatnej rywalizacji w ramach „Gwiazd Biznesu 2015″ zaproszono firmy i samorządy z terenu całego Dolnego Śląska, a zwycięzców wybrała Kapituła Konkursu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

W kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi oceniane były: strategia rozwoju samorządu w kontekście wspierania przedsiębiorczości, warunki stwarzane przedsiębiorcom planującym inwestycje w regionie, realizowane inicjatywy, projekty, konferencje nakierowane na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, przeznaczone środki własne oraz pozyskane zewnętrzne finansowanie na rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości.
Oprac. (ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *