Świdnica bije rekord (FOTO)

Ten weekend w Świdnicy należy do rowerzystów. Od soboty, 12 maja w Galerii Świdnickiej trwa akcja Aktywni 24, a w niedzielę odbędzie się rajd rowerowy zakończony wielkim piknikiem.

W Galerii przez 24 godziny kilkadziesiąt osób jedzie na rowerze stacjonarnym, biegnie po bieżni mechanicznej lub wiosłuje na ergometrze. Wszystko, aby pobić rekord Polski w dwóch pierwszych aktywnościach i ustanowić rekord Świdnicy na ergometrze. Na godzinę 22.00 w sobotę zanotowano 697,8 km na rowerze, 148,14 km na bieżni i 156 km na ergometrze.

W ustanawianiu rekordu rowerowego i biegowego biorą udział zaproszeni goście, kolarze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1.238,7 km. Biegacze wybiegali 277,8 km.

Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup roweru dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.

Rekord Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej będzie weryfikowany i certyfikowany przez Biuro Rekordów.

Organizatorzy: UM Świdnica, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Foto Radosław Werner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *