Światowy dzień wiedzy o autyzmie – „Niebieska parada”

Dzień 1 kwietnia rozpoczęliśmy w klasach pogadanką edukacyjną, pokazem filmów oraz wykonaniem niebieskich kwiatów. Następnie wszystkie klasy spotkały się w hali sportowej naszej szkoły, w której odbyła się uroczysta parada z udziałem pani dyrektor, nauczycieli i uczniów.

Niebieska parada 1

W tym dniu dominującym kolorem strojów dzieci i pracowników szkoły był kolor niebieski, który jest przypisany autyzmowi. Dodatkowo każdy uczestnik miał w ręku niebieski balon.
Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie z jakimi problemami na co dzień borykają się (muszą radzić sobie) osoby ze spektrum autyzmu. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń.

Uczniowie klasy I a jednogłośnie podjęli decyzję wyboru tego dnia, jako jednego z ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym. Nasuwa się pytanie: dlaczego?
Otóż w naszej klasie jest jeden uczeń z autyzmem i od września dzieci uczą się wspólnego funkcjonowania (podczas zabaw, wspólnych spacerów) i akceptowania jego zachowań.

Uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy w składzie: Błażej Batko, Julia Czapula, Filip Dobkiewicz, Weronika Głogowska, Szymon Grajek, Antonina Janicka, Nikodem Jarosz, Mateusz Jedliński, Bartosz Jurek, Jakub Laurecki, Artur Mączka, Wojciech Ogonowski, Oliwier Rabenda, Lena Radziszewska, Michalina Rogacz, Zuzanna Skrzyńska, Milena Struzik, Hanna Walczak, Mateusz Woźnica, której opiekunami są Edyta Natanek i Anna Sochacka.

Niebieska parada 2 Niebieska parada 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *