Świąteczne spotkanie z mieszkańcami [FOTO]

Jak co roku władze samorządowe naszego miasta, duchowieństwo, radni oraz ordynariusz Diecezji Świdnickiej JE biskup Ignacy Dec spotkali się z najbardziej potrzebującymi wsparcia mieszkańcami Świebodzic, by złożyć świąteczne życzenia i podzielić się opłatkiem. Do wspólnej wieczerzy wigilijnej w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice sp. z o.o. zasiadło około 200 osób. Opłatkowe spotkanie poprzedziła msza święta, odprawiona w kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

swiebodzice-wigilia (5)

Świąteczne potrawy pobłogosławił ksiądz biskup życząc wszystkim, by nastrój, radość i duchowe przeżywanie Bożego Narodzenia towarzyszyły nam przez cały rok.

Najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne przekazał także Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Po odśpiewanej wspólnie kolędzie rozpoczęło się składanie życzeń i dzielenie opłatkiem, a następnie wszyscy zasiedli do stołu, by skosztować tradycyjnych, bożonarodzeniowych potraw: barszczu z uszkami, ryby, pierogów czy makowca. O świąteczny akcent muzyczny zadbał zespół Akord, który wykonał najpopularniejsze, polskie kolędy.

Po posiłku mieszkańcy otrzymali paczki świąteczne, przygotowane przez samorząd. Znalazły się w nich wędliny, kurczak i wiele innych produktów. Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował 400 paczek.

 

UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *