„Supergłówki” z podstawówki

Za nami IX Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka”, który odbył się 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Laureatami pierwszej nagrody została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, którą reprezentowali Dorota Polak i Oskar Bodnar. II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy – Tymon Kowalski i Szymon Antonowicz, a III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Pszennie w składzie Zuzanna Krystowczyk i Jakub Holband.

Konkurs wśród szkół od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Przewodni temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Świdnica – moja mała ojczyzna”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Elżbieta Rasiewicz i Beata Winnicka Hul. Sponsorem nagród był Urząd Miasta w Świdnicy.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 dwuosobowych drużyn z następujących szkół:

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy

– Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy

– Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy

– Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy

– Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy

– Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy

– Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka” w Świdnicy

– Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej

– Szkoła Podstawowa w Pszennie

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów klas młodszych różnymi dyscyplinami wiedzy, wdrażanie do samodzielnego korzystania z różnorodnych źródeł informacji i współdziałania w zespole, a przede wszystkim popularyzację wiedzy o Świdnicy.

Uczniowie w trakcie rywalizacji musieli rozwiązać 6 zadań, tematycznie związanych z naszym  miastem. Umieszczali na planie miasta zdjęcia charakterystycznych budowli świdnickich, układali z elementów herb Świdnicy a także rozwiązywali krzyżówkę, której hasła dotyczyły historii i teraźniejszości naszego miasta. Musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem legendy o Świdnicy i sprawnością w zakresie obliczeń matematycznych.

Dużą atrakcją tegorocznej edycji konkursu było spotkanie z  panem Zbigniewem Malickim – pracownikiem Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, który w pasjonujący sposób opowiedział dzieciom o ciekawostkach związanych z historią Świdnicy.

Laureatami pierwszej nagrody IX Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka” została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, którą reprezentowali Dorota Polak i Oskar Bodnar. II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy – Tymon Kowalski i Szymon Antonowicz. III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Pszennie w składzie Zuzanna Krystowczyk i Jakub Holband.

Trzy zwycięskie drużyny otrzymały maskotki przedstawiające świdnickiego dzika, nagrody książkowe oraz pamiątki rzeczowe o Świdnicy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami tematycznie związanymi ze Świdnicą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu rozległej wiedzy o naszym mieście.

(SP6)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *