Strzelali do autobusów

policja2

policja2Cztery autobusy i jeden bus zostały ostrzelane na drodze K35 na wysokości stacji benzynowej w Mokrzeszowie wczoraj po południu. Policja zatrzymała dwóch sprawców. Na razie nie wiadomo, co nimi kierowało. Dzisiaj mają zostać przesłuchani.

 Cztery autobusy i jeden bus zostały ostrzelane na drodze K35 na wysokości stacji benzynowej w Mokrzeszowie wczoraj po południu. Policja zatrzymała dwóch sprawców. Na razie nie wiadomo, co nimi kierowało. Dzisiaj mają zostać przesłuchani. policja2

Zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy mężczyźni to 52-latkowie. Jeden jest mieszkańcem Wałbrzycha, drugi bez stałego miejsca zamieszkania. Strzelali z wiatrówki. W mercedesie, z którego padły strzały policja zabezpieczyła broń oraz magazynek.

Do zdarzenie doszło we wtorek około godziny 16.30. – Autobusami łącznie podróżowało 158 osób. Byli to pracownicy wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz pasażerowie prywatnego przewoźnika linii 31 – mówi Katarzyna Czepil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale śrut uszkodził kilka szyb w pojazdach.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni mają zostać przesłuchani przez policję.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *