Strzegomscy licealiści w Izraelu (FOTO)

DSC 0075

DSC 0075Odwiedzili stare miasto w Akkce, wzgórza Golan, Tabcha i Jezioro Tyberiadzkie. Od 11 do 21 lutego grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu wraz z opiekunami: Ewą Tutką i Agnieszką Soboń-Nowakowską poleciała do Izraela na drugą część Trilateral Project 2014/2015 Polska-Niemcy-Izrael. To już kolejny raz, kiedy uczniowie ze Strzegomia biorą udział w międzynarodowej wymianie.


Odwiedzili stare miasto w Akkce, wzgórza Golan, Tabcha i Jezioro Tyberiadzkie. Od 11 do 21 lutego grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu wraz z opiekunami: Ewą Tutką i Agnieszką Soboń-Nowakowską poleciała do Izraela na drugą część Trilateral Project 2014/2015 Polska-Niemcy-Izrael. To już kolejny raz, kiedy uczniowie ze Strzegomia biorą udział w międzynarodowej wymianie.

DSC 0255

Droga do Tel Avivu wiodła przez lotnisko we Wrocławiu i Monachium. Na miejscu przywitali uczniów znajomi Izraelczycy, u których spędzili cztery dni. Pogoda zaskakiwała ich swoją zmiennością, od 28 stopniowego upału, przez ulewne deszcze, aż do śniegu po kostki. Gośćmi spotkań z młodymi ludźmi z trzech krajów byli m.in. Isaac Katz i Benek Sharon, którzy opowiadali o Holocauście.

Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć również udział w szabacie-świętym dniu w judaizmie. Po miło spędzonych chwilach u rodzin, przyszedł czas na dalsze zwiedzanie. W piękny, upalny dzień młodzież wchodziła na starożytną twierdzę żydowską, zwaną Masadą, po czym wzięła orzeźwiającą kąpiel w Morzu Martwym. Na koniec dnia pełnego wrażeń, uczestnicy zatrzymali się w Paulus Haus w Jerozolimie, gdzie zostali do końca pobytu. Przez kolejne dni wszyscy mieli okazję zobaczyć Stare i Nowe Miasto w Jerozolimie, Yed Vashem oraz odbyć długie dyskusje na przeróżne tematy.

– Cały pobyt wspominany jest jak najlepiej, odczuwany z małą nutką niedosytu. Oby takich projektów jak najwięcej! – mówi Adrianna Gołembiowska, uczestniczka.

opr. (BFG), foto Adrianna Gołembiowska

{fcomment}

{gallery}galerie/150226izrael{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *