Strzegom przyjaźniejszy dla kierowców

Zakończyła się realizacja ważnej inwestycji w Strzegomiu – przebudowy centralnej ulicy Armii Krajowej i przyległej do niej ul. Wesołej.

Zakończyła się realizacja ważnej inwestycji w Strzegomiu – przebudowy centralnej ulicy Armii Krajowej i przyległej do niej ul. Wesołej.

Zadanie to było realizowane w dwóch etapach. W roku ubiegłym wykonana została nowa nawierzchnia bitumiczna na odcinku drogi ul. Armii Krajowej od wiaduktu PKP do drogi krajowej nr 5. Wykonano również odwodnienie nowej drogi poprzez wybudowanie odcinka kanalizacji deszczowej.

W celu poprawy widoczności na drodze wycięte zostały drzewa, które znajdowały się w skrajni W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu przebudowano skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z Koszarową oraz ul. Armii Krajowej z ul. Ceglaną. Ujednolicono szerokość jezdni do 6 i 7 m. Wykonano nowe chodniki, zjazdy oraz miejsca postojowe. Zamontowano również nowe słupy oświetleniowe aluminiowe z oprawami typu led co znacznie ograniczy zużycie energii elektrycznej – wylicza Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

W ramach drugiego etapu natomiast nową nawierzchnię zyskał odcinek drogi ul. Armii Krajowej od wiaduktu PKP do ul. Wesołej oraz odcinek ul. Wesołej. Tutaj również wybudowano nowe chodniki, wykonano odwodnienie i miejsca postojowe. Przebudowano również dwa skrzyżowania: ul. Wesołej z ul. A. Krajowej poprzez wybudowanie ronda z możliwością przejazdu tirów w ciągu ul. Wesołej oraz skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z ul. Św. Jadwigi jako skrzyżowanie typu „T”.

Przebudowa obniżyła poziom hałasu od ruchu kołowego z uwagi na zmianę nawierzchni.

 

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *