Strzały koło cmentarza

Odgłosy strzałów z zarośli wywołały zaniepokojenie u przechodzących w pobliżu świdniczan, którzy natychmiast powiadomili o tym incydencie straż miejską.

karabin

Strażnicy ustalili, że przy ul. Brzozowej urządzono stanowisko strzeleckie. Jednak karabinek, z którego oddawano strzały jest na kulki plastikowe.

Używanie broni pneumatycznej nie jest zabronione, ale należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Pouczony strzelec oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze w związku z coraz większą popularnością broni pneumatycznej oraz zgłoszeniami dotyczącymi strzelania z niej, przypominają, że ważnym jest, aby wykonując trening strzelecki zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Najważniejsza z nich to bezpieczeństwo wszystkich wokół i samego strzelca, dlatego najlepiej zawsze korzystać z profesjonalnej strzelnicy. Nawet przy wiatrówkach poniżej 17 J (energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę nie przekracza 17 dżuli), które nie są bronią w rozumieniu stosownych przepisów, można spowodować zagrożenie zdrowia, życia innych ludzi i ich majątku. Musimy też pamiętać, że zwierzęta są pod ochroną prawną i pod żadnym pozorem nie mogą stanowić celu. Nie przestrzeganie tych reguł powoduje sankcje karne i cywilne. Każdy posiadacz wiatrówki musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego sprzęt budzi zaniepokojenie, obawę o bezpieczeństwo, postronnych, przypadkowych osób, nieświadomych, że jest ona, na przykład, na plastikowe kulki, bo z wyglądu przypomina prawdziwy, profesjonalny karabin snajperski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *