Strażacy świętowali (FOTO)

foto 12

foto 12Jak co roku w dniu świętego Floriana świętują strażacy. W Świdnicy odbyła się uroczysta msza święta oraz ceremonia złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą pożarnictwu ziemi świdnickiej znajdującą się na dziedzińcu przed katedrą. W tym roku tradycyjna akademia odbędzie się dopiero 29 maja.

Jak co roku w dniu świętego Floriana świętują strażacy. W Świdnicy odbyła się uroczysta msza święta oraz ceremonia złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą pożarnictwu ziemi świdnickiej znajdującą się na dziedzińcu przed katedrą. W tym roku tradycyjna akademia odbędzie się dopiero 29 maja.

W uroczystościach wzięła udział strażacka brać – zawodowcy i ochotnicy, przedstawiciele lokalnych samorządów. Mszę świętą celebrował biskup świdnicki Ignacy Dec. – Akademię, na której przynawane są odznaczenia, awanse, gratulacje mamy zaplanowaną na 29 maja – tłumaczy zastępca komendanta PSP w Świdnicy, starszy kapitan Dariusz Budkiewicz. Powód jest prozaiczny. – W przeszłości zdarzało się, że informacje o przyznanych awansach i wyróżnieniach docierały do nas w ostatniej chwili, tuż przed akademią. W ostatniej chwili trzeba było robić zmiany w scenariuszu uroczystości. foto 12

W tym roku, oprócz oczywiście samych strażaków, bohaterami akademii prawdopodobnie będą dwa nowe samochody – ratowniczo-gaśniczy i specjalny. Na jeden wóz pieniądze pochodziły ze środków unijnych, na drugi złożyły się Komenda Główna PSP, Starostwo Powiatowe, miasto i gmina Świdnica oraz Nadleśnictwo Świdnica.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

 

{gallery}galerie/150504straz{/gallery}
 
{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *