Straż Miejska w Świdnicy ma nowy radiowóz (FOTO)

Jest nowoczesny, ekonomiczny, bezpieczny, funkcjonalny i ma specjalny przedział do przewożenia osób ujętych w interwencjach. Do floty pojazdów świdnickiej straży miejskiej dołączył nowy samochód marki Ford Connect. Radiowóz po raz pierwszy wyjedzie na ulice miasta w uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste przekazanie.

straz-miejska-swidnica-radiowoz-7

Uroczyste przekazanie strażnikom miejskim nowego radiowozu – samochodu marki Forda Connect odbyło się dzisiaj, 4 stycznia przed siedzibą Straży Miejskiej przy ul. Dworcowej w Świdnicy. Klucze do auta uroczyście przekazała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, życząc jak najmniej nieprzyjemnych interwencji.

Auto jest w pełni dostosowane do pracy strażników miejskich. Ma wbudowany system głośników i oświetloną belkę na dachu. Pojazd kosztował 119 900 złotych i został w całości sfinansowany z budżetu miasta. – To nasz czwarty samochód, ale jeden z nich, najbardziej wysłużony, niebawem zostanie wystawiony na sprzedaż – informuje Marek Fiłonowicz.

straz-miejska-swidnica-radiowoz-32

Nowy radiowóz to Ford Connect 1,5 Turbo Diesel przerobiony na potrzeby funkcjonariuszy.

Wyróżnia się tym, że przedział dla osób ujętych jest szczelnie odizolowany od tego dla pasażerów i strażników. To bardzo ważne szczególnie, gdy mamy do czynienia z osobami z chorobą zakaźną, co się często w naszej pracy zdarza – przyznaje Marek Fiłonowicz i wyjaśnia: – Do tej pory przewoziliśmy taką osobę w bezpośrednim kontakcie, a teraz będziemy mieć pewność, że jest bezpiecznie. Ponadto, gdy pogotowie stwierdziło, że taką osobę przewoziliśmy, należało zamówić wyspecjalizowaną firmę, którą przeprowadzała dezynfekcję, co dodatkowo było obciążeniem finansowym oraz skutkowało wyłączeniem samochodu z pracy na 3-4 godziny. Teraz oddzielny przedział ma własną wentylację, co jest dużą zaletą.

Tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Wiadomości Świdnickie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *