Stopy i łokcie, czyli wielkie mierzenie (FOTO)

Kto ma najdłuższego łokcia, a kto najkrótszą stopę w całym powiecie świdnickim? Kto potrafi ułożyć najwyższą wieżę z plastikowych kubków w przeciągu minuty, a także jaka rodzina z Gminy Świdnica jest na wyciągnięcie ręki? Redakcja „Wiadomości Świdnickich” postanowiła to sprawdzić i podczas gminnych dożynek zorganizowała wielkie mierzenie. Nasza zabawa pod hasłem „Świdnicki Łokieć” odbyła się już po raz czternasty!

Łokcie, stopy i ręce

Oprócz tradycyjnych obchodów i ceremonii dożynkowych, podobnie jak w latach ubiegłych, redakcja Wiadomości Świdnickich przeprowadziła kolejną edycję Świdnickiego Łokcia. To impreza dla wszystkich nietypowych. Po raz kolejny szukaliśmy tych Naj. W tym roku – z najdłuższymi łokciami i najkrótszymi stopami. Mieliśmy też konkurencję na ułożenie najwyższej wieży z plastikowych kubków oraz tę specjalną – zarezerwowaną tylko dla mieszkańców gminy Świdnica. Tym razem szukaliśmy gminnej rodziny na wyciągnięcie ręki.

14 lat minęło…

Świdnicki Łokieć to wspólna zabawa organizowana od czternastu lat przez „Wiadomości Świdnickie” i portal ws-24.pl, w której może wziąć udział każdy. Od 2011 roku kolejne edycje „Świdnickiego Łokcia” odbywają się w trakcie dożynek gminy Świdnica. Najpierw gościliśmy w Krzyżowej, potem w Burkatowie, Lutomi, później znowu w Krzyżowej, rok temu również w Lutomi, a teraz ponownie wróciliśmy do Krzyżowej.

Zmierzyliśmy prawie wszystko

Czasem musieliśmy się sporo nagimnastykować, czy zmierzyć gminną rodzinę…Czasem musieliśmy kucać, aby zdjąć miarę najkrótszej stopy… Redakcja „Wiadomości Świdnickich” mocno się napracowała, ale zmierzyła co tylko się da, podczas tegorocznych gminnych dożynek w Krzyżowej.

A tak naprawdę nie mierzyliśmy wszystkiego, tylko: najkrótszą stopę, najwyższą wieżę z kubków, a także oczywiście łokcie – wszak to „Świdnicki Łokieć”. Ostatnią konkurencją była ta specjalna – gminna rodzina na wyciągnięcie ręki. W przeszłości była „Łapa Sołtysa”, „Palec wskazujący Sołtysowej”, „Gminna Rodzina na 102”, „Najdłuższe imię i nazwisko mieszkańca gminy”. Podczas tegorocznych dożynek gminnych w Krzyżowej, szukaliśmy najdłuższej rodziny z gminy Świdnica, maksymalnie 4 osobowej.

Miarą rodziny była suma wyciągniętych rąk, stykających się ze sobą opuszkami palców i tworząca łańcuch, począwszy od pierwszej osoby, a skończywszy na 4 osobie. W konkurencji mogły wziąć udział max. 4 osobowe rodziny (np. mama, tata, dzieci, babcia, dziadek) – tłumaczy Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica i dodaje: – Oczywiście jeżeli ktoś posiadał „długie ręce”, a rodzina jest 3 osobowa to również mógł wziąć udział. Ważne było, aby liczba uczestników w tej konkurencji nie przekroczyła 4 osób.

No i musiał zostać spełniony warunek konieczny – czyli bycie mieszkańcem gminy Świdnica.

Świdnicki Łokieć” miał charakter konkursowy, a w każdej z konkurencji do wygrania były atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Dziękujemy łokciowym sponsorom!

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie nagród w konkursie „XIV Świdnicki Łokieć”.

Podziękowania kierujemy do:

wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek

starosty powiatu świdnickiego Piotra Fedorowicza

Salonów Jubilerskich Apart

WYNIKI:

I miejsce w kategorii Najdłuższy Łokieć – Patryk Nerka – 49 cm

I miejsce w kategorii Najkrótsza Stopa – Jolanta Olata – 22 cm

I miejsce w kategorii Najwyższa Wieża z Kubków – Kazimierz Grzechynka – 64 cm/1 min.

I miejsce w kategorii Gminna Rodzina na Wyciągnięcie Ręki – Rodzina Gawron – 740 cm

Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *